(DR)سیاست(DR)اخبار(DR)اقتصادTOP(DR)(DR)جامعه

وزارت آب و انرژی برنامه های کوتاه مدت و دراز مدت  را جهت تامین آب آشامیدنی در شهر کابل اقدامات عملی را روی دست گرفته است

کابل، ۵ اسد، باختر

سرپرست وزارت آب و انرژی درنشستی  بامسئولان  اتحادیه شرکت های خصوصی آبرسانی شهر کابل در مورد حل مشکلات کمبود آب صحبت کرد.

غلام جیلان حق پرست رئیس اطلاعات و نشرات وزارت انرژی وآب در این باره به آژانس باختر گفت: دراین نشست  ملا عبداللطیف منصور سرپرست وزارت آب و انرژی و مجیب الرحمن عمر آخندزاده معین آب این وزارت با مسئولین و اعضای اتحادیه شرکت های خصوصی آبرسانی شهر کابل پیرامون مشکلات کمبود آب آشامیدنی در شهر کابل و عملی سازی راه  های حل ممکن جهت حل این مشکلات بحث و تبادل نظر کردند.

در این دیدار  مسئولین اتحادیه متذکره مشکلات و پیشنهاد های شان را با رهبری وزارت آب و انرژی شریک نموده اظهار داشتند که این اتحادیه در راستای حل مشکلات تامین آب آشامیدنی شهروندان کابل و جلوگیری از استفاده بی رویه آن با وزارت آب و انرژی همکار می باشند.

در همین حال سرپرست وزارت آب و انرژی از اهمیت حیاتی موضوع آب آشامیدنی کابل یادآور شد که وزارت آب و انرژی مطابق پلان های کوتاه مدت و دراز مدت جهت تامین آب آشامیدنی شهر کابل اقدامات عملی را روی دست گرفته و همچنان این موضوع در کابینه نیز  به صورت جدی مطرح شده است تا تصامیم لازم در مورد آن اتخاذ شود.

سرپرست وزارت آب و انرژی و معین آب این وزارت هر کدام به نوبه خویش تاکید نمودند که جهت حل مشکلات کمبود آب آشامیدنی در شهر کابل و  جلوگیری از استفاده بی رویه آن نیاز است تا برعلاوه حکومت، شرکت های آبرسانی و مردم نیز مسئولیت های خویش را به جا آورده از استفاده بی رویه آب اجتناب کنند.

در اخیر توافق به عمل آمد که یک کمیته مشخص از وزارت آب و انرژی، ریاست آبرسانی و اتحادیه شرکت های خصوصی جهت حل مشکلات و پیدا کردن راه  های حل این مشکل  به صورت مشترک با هم کار کنند، تا جهت تامین آب آشامیدنی شهر کابل و جلوگیری از استفاده بی رویه آب اقدامات لازم صورت گیرد. روشان

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا