(DR)سیاست(DR)اخبارTOP(DR)

وزارت امور خارجه، خواستار همکاری صلیب سرخ در قسمت انتقال اجسادافغان ‌های غرق شده، از ایتالیا شد

کابل، 10 حوت، باختر
وزارت امور خارجه با نشر پیامی از صلیب سرخ، خواست که برای جستجو و انتقال اجساد آن افغانان که اخیرا در آبهای ایتالیا غرق شده اند ، همکاری کند.
وزارت امور خارجه امروز با نشر پیامی در کنار آن که جان باختن شماری از افغانان در سانحه غرق شدن یک کشتی در سواحل ایتالیا را برای خانواده های شان تسلیت گفته است٬ خواستار چنین همکاری از سوی صلیب سرخ جهانی، شده است.
در پیام گفته شده است «با تأسف اطلاع حاصل نمودیم‌ که نزدیک به هشتاد تن اتباع افغانستان که شامل زنان و کودکان اند و از مسیر دریا با قایق چوبی از ترکیه به‌سوی ایتالیا در حرکت بودند، در نتیجهٔ غرق‌شدن قایق شان به شهادت رسیده اند٬امارت اسلامی برای شهدا مغفرت و برای خانواده‌ها و نزدیکان آنان صبر جمیل استدعا می‌کند».
در پیام همچنان تذکررفته است«در عین حال، یک بار دیگر به تمامی افغان‌ها توصیه می‌کند که از سفر از راه‌های قاچاقی، غیرقانونی و نادرست به کشورهای دیگر خودداری کنند».
همچنان، وزارت امور خارجه از نهادهای خیریه، به ویژه صلیب سرخ، می‌خواهد که برای جستجو و انتقال اجساد افغان‌های غرق شده در آب‌های جنوبی ایتالیا، از روی مکلفیت انسانی، مسئولیت خویش را ایفا کنند. بهزاد

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا