سیاستاخبارTOP

وزارت خارجه : تحریک اسلامی طالبان، به‌خاطر نجات کشور از میان مردم برخاست

 

کابل باختر15 عقرب

وزارت امور خارجه در واکنش به اظهارات منشی شورای امنیت ملی روسیه گفته است: تحریک اسلامی طالبان پس از شکست اتحاد جماهیر شوروی، تحریکی بود که به‌خاطر نجات کشور، از میان مردم برخواسته است.

دفتر مطبوعاتی وزارت امور خارجه امروز با نشر بیانیه یی گفته است  که وزارت امور خارجهٔ امارت اسلامی افغانستان آن ادعای نیکولای یتروشیف، منشی شورای امنیت ملی روسیه که ایجاد تحریک اسلامی طالبان را به امریکا منسوب کرده است ، رد می‌کند.

در این بیانیه گفته شده است : تحریک اسلامی طالبان پس از شکست اتحاد جماهیر شوروی، تحریکی بود که به‌خاطر نجات کشور خویش، از میان مردم برخاسته که برای نظام اسلامی در‌ کشور مبارزه کرده است و پس از مبارزهٔ طولانی با ملوک‌الطوایفی در سال‌های ۹۰ میلادی و سپس ازبین‌بردن اشغال خارجی، به موفقیت نایل شده است.

در بیانیه همچنان آمده است که وزارت امور خارجهٔ امارت اسلامی ، بحث‌ها در‌مورد افغانستان را بدون حضور نمایندگان امارت اسلامی در نشستی که قرار است در روسیه برگزار شود، ناقص می‌داند.

در این بیانیه آمده است :خوش‌بختانه، اکنون افغانستان یک حکومت مستقل، مسوول و مشروع دارد و توانسته است امنیت را در سراسر کشور تأمین کند؛ مرزها را مصوون سازد و با کشورهای همسایه، منطقه و جهان در بخش‌های سیاسی، اقتصادی و امنیتی تعامل سازنده داشته باشد.

بدین اساس، عدم اشتراک حکومت افغانستان در چنین نشست‌ها، می‌تواند روی تعامل تأثیر منفی بگذارد. بهزاد

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا