اخبارجهان

وزارت دفاع تایوان: یک طیاره بدون سرنشین ناشناس را سرنگون کردیم

کابل، ۱۰ سنبله، باختر
وزارت دفاع تایوان امروز پنج شنبه ۱۰ سنبله از سرنگونی یک فروند طیاره بدون سرنشین ناشناس در حریم هوایی جزیره کینمن خبر داد.
آژانس باختر به نقل از الجزیره، وزارت دفاع تایوان امروز پنج شنبه ۱۰ سنبله از سرنگونی یک فروند طیاره بدون سرنشین ناشناس در جزیره کینمن بخشی از شهر فوجیان خبر داد.
جزئیات بیشتری از این خبر تاکنون منتشر نشده است و هنوز این مساله تایید نشده که پهپاد ناشناس متعلق به چین بوده است.
این در حالی است که روز گذشته قوای نظامی تایوان پس از دستور رئیس جمهور درباره اقدامات متقابل در برابر چین برای نخستین بار به سوی یک طیاره بدون سرنشین چینی در جزیره کینمن گلوله هشدار شلیک کرد.
این نخستین باری بود که در میان تشدید تنش‌ ها بین چین و تایوان، فیر ‌های هشدار دهنده انجام می‌ شود. یک سخنگوی قوای نظامی تایوان می‌ گوید، طیاره بدون سرنشین پس از شلیک‌ به سمت چین بازگشته است. تایوان بارها نسبت به پرواز طیاره های بدون سرنشین چینی در آسمان جزایر تحت کنترل خود و نزدیک به ساحل چین، شکایت کرده است. آخرین بار این طیاره ها در قالب تمرینات نظامی چین و در نزدیکی جزیره کینمن به پرواز درآمدند.
چین تا کنون هیچ واکنشی به این شلیک‌ ها نشان نداده است. وزارت خارجه چین، روز دوشنبه گذشته با رد شکایات تایوان درباره طیاره های بدون سرنشین گفت، این مساله اتفاق خاصی نیست.
سید مصطفی میری

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا