(DR)اخبار(DR)جهان

وزارت دفاع روسیه٬ به اوکراینی ها تلفات شدید وارد کردیم

کابل ۱۵   جوزا  باختر       

وزارت دفاع روسیه مدعی شده است که به عملیات تهاجمی ارتش اکراین پاسخی سختی داده شده است و ده ها عسکر اوکراینی در حمله های  صبح امروز کشته شده اند.

این در حالی است که ارتش اوکراین در ساعات اول بامداد امروز از پنچ نقطه دونتسک در شرق آنکشور عملیات تعرضی شان را در برابر نیروهای روسی آغاز کردند.

وزارت دفاع روسیه، امروز دوشنبه، ۱۵ جوزا، اعلام کرده که نیروهای این کشور یک حمله بزرگ اوکراین را در پنج نقطه در امتداد جبهه در منطقه دونتسک خنثی کرده و ده ها نفر از نظامیان آنکشور را کشته‌اند.

وزارت دفاع روسیه ویدیوی منتشر کرده که نشان می‌دهد چند واسطه زرهی نیروهای اوکراین هدف قرار گرفته‌ و منفجر می‌شوند.

به گفته این وزارت‌خانه، نیروهای روسیه ۲۵۰ سرباز اوکراینی را کشته و ۱۶ تانک، سه واسطه جنگی پیاده نظام و ۲۱ واسطه جنگی زرهی را منهدم کردند.

اوکراین در حالی دست به عملیات تهاجمی در برابر نیروهای روسی زده است که غرب٬ ارتش اینکشور  را متهم میکرد که جنگ را به بن بست کشانیده اند و رئیس جمهور آنکشور را ترغیب کردند تا در برابر ارتش روسیه دست به حمله تهاجمی زند.

از دید آگاهان نظامی٬ اوکراین در حمایت ناتو و امریکا تمام امکانات را در عملیات تازه شروع شده بکار انداخته است و بدون شک نیروهای روسی با تکتیک گریز و حمله ارتش نیمه جان اوکراین را به چالش خواهند گرفت. ختم

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا