سیاست

وزیرخارجه دنمارک: با پیام ادامهء همکاری با افغانستان در کنفرانس بن شرکت می کنیم

" ویلی سوندل" وزیر خارجهء دنمارک در دیدار با حامدکرزی رئیس جمهوری اسلامی افغانستان گفت که با پیام ادامهء همکاری با افغانستان پس از سال 2014 میلادی در کنفرانس بین المللی بن اشتراک می کند.
به اساس معلومات دفتر مطبوعاتی ریاست جمهوری به آژانس اطلاعاتی باختر ،وی که همراه با وزیر همکاری های انکشافی آنکشور به کابل سفر کرده است، همچنان تصریح کرد که کشورش پس از سال 2014 میلادی در هماهنگی با کشور بریتانیا در آموزش نیروهای امنیتی افغانستان همکار باقی می ماند.
وزیرخارجه دنمارک یکی از پیشرفت های مشترک جامعه بین المللی و افغانستان را بهبود وضعیت زنان دانست و گفت که کشورش در ادامهء کمک برای زنان افغان و توانمند شدن آنها متعهد است.
در جریان این دیدار که " کریستین فریس بچ"  وزیر همکاری های انکشافی دنمارک نیز حضور داشت، در مورد راه های بهبود هرچه بیشتر وضعیت صحی و تعلیمی در افغانستان نیز بحث و تبادل نظر صورت گرفت و وزیر همکاری های انکشافی دنمارک خاطرنشان ساخت که کشورش آماده است در این عرصه ها به افغانستان مساعدت کند.
رئیس جمهوری اسلامی افغانستان نیز در این دیدار از کمک های دنمارک به مردم افغانستان سپاسگزاری کرد و گفت که دنمارک در جمله اولین کشورهای قرار دارد که از زمان ایجاد ادارهء موقت کمک به مردم افغانستان را آغاز کرد.
 

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

Leave a Reply

Your email address will not be published.

دکمه بازگشت به بالا