سیاستاخبارجامعهTOP

وعده معاون رییس الوزرا به رفع چالش های مردم جوزجان

شبرغان۱۸قوس باختر
به مشکلات فرا راه مردم جوزجان و بهبود زندگی آنان توجه جدی بعمل می آید.
این مطلب را مولوی عبدالسلام حنفی معاون رئیس‌الوزرا امارت اسلامی در نشست های جداگانه که با مسوولان محلی، امنیتی روسا و آمرین ادارات  دولتی ، علمای کرام ، محاسن سفیدان ، بزرگان قومی اهالی و باشنده گان مرکز و ولسوالی های ولایت جوزجان داشت ابراز نموده افزود: در بیست سال گذشته جهت بهبود زندگی مردم جوزجان هیچ توجه یی صورت نگرفته است اکنون زمان آن است تا به درد های این ملت درمان شویم ،چون این نظام باقربانی های بی شمارمجاهدین امارت اسلامی وبه همکاری بی دریغ مردم روی کار آمده است  به همین منظور این حکومت از مردم و مردم هم از همین حکومت اند.
حنفی ضمن شرکت در جلسه اداری ولایت جوزجان ،با مسئولین محلی این ولایت دیدار نموده افزود: برای اقامه نظام اسلامی ، تطبیق عدالت و ختم اشغال هزاران تن از اقشار مختلف جامعه جام شهادت نوشیدند و این پیروزی با عزت را به ارمغان آورده اند.
معاون ریاست الوزرا از ظلم و ستم هایی که به حق مردم  و شهدای دشت لیلی شده است ، یاد آوری نموده خاطر نشان ساخت که تاریخ این جنایت را فراموش نمی کند ” که علمای دینی ،طلبه ها، محصلین و افراد بی گناه زنده به گور شدند.”
معاون ریاست الوزرا ،در واکنش به واکنش کمیسیون حقوق بشر که قصاص در فراه را به انتقاد گرفته است می گوید، در نظام اسلامی حکم الهی قابل تطبیق است ،کسانی که ظلم می کنند ،جزا می بینند و کسانی که مظلوم واقع می شوند مورد حمایت قرار می گیرند.
معاون ریاست الوزرا توصیه‌های عالیقدر امیرالمؤمنین شیخ هبت الله آخند زاده حفظ الله را به اشتراک کننده گان این جلسه وسیله شده می گوید، توصیه امیر  المومنین شیخ هبت الله آخند زاده  است که هیچ کسی را بدون موجب زندانی نکنید.
قاری محمد اسماعیل راسخ، والی جوزجان در این جلسه که تحت ریاست مولوی عبدالسلام حنفی معاون ریاست الوزرا برگزار شده بود گفت: هیچ نگرانی امنیتی در این ولایت وجود ندارد و کار ادارات دولتی به گونه عادی به پیش می رود.
همچنان مولوی عبدالسلام حنفی معاون ریاست الوزرا امارت اسلامی افغانستان در یک گردهمایی بزرگ با صد ها تن از باشنده گان جوزجان که از مرکز و ولسوالی های این ولایت گردهم آمده بودند نیز دیدار و ملاقات بعمل آورد.
در این گردهمایی مفتی عبدالحفیظ قرشی،رییس زون شمال مجمع المدارس افغانستان گفت: فراهم آوری آب زراعتی، استخراج معادن، ایجاد فرصت های شغلی، تطبیق پروژه های انکشافی وزیر بنایی در این ولایت از خواسته های باشنده گان این ولایت است که باید تحقق یابد.   
قرشی فرصت های پیش آمده را برای آبادی، آزادی ،تحکیم وحدت ملی و حفظ نظام اسلامی مهم می خواند و بر محو دسته بندی های قومی که فتنه و فساد را شعله ور می کند ،تاکید می نماید.
مخی بای، یکی از بزرگان قومی جوزجان می گوید، در راستای انکشاف و بازسازی این ولایت هیچ توجهی صورت نگرفته است باید برای بهبود زنده گی مردم تلاش های موثر صورت بگیرد.
شیخ ولی الله فقیری سر مدرس مدرسه ابو سلیمان جوزجانی در این همایش می گوید ، درکنار خشکسالی و فقر عدم تطبیق پروژه های انکشافی باشنده گان این ولایت را زجر داده است و حال فرصت آن رسیده است که در آبادی و آزادی وطن همه سهیم شوند.  
مولوی عبدالسلام حنفی معاون ریاست الوزرا در این همایش بزرگ ضمن آنکه از دیدار و ملاقات با اهالی و بزرگان قومی ولایت جوزجان خرسندی نمود اضافه کرد: نشست امروز زمینه را مساعد ساخته است که نیازمندی ها، مشکلات وچالش های این ولایت جهت رسیده گی اولویت بندی شود.
به گفته معاون ریاست الوزرا، در این ولایت هیچ توجهی صورت نگرفته است حال زمان آن رسیده است که با اتحاد  وهمدیگر پذیری برای آبادی وپیشرفت کشور تلاش بیشتر شود.
آقای حنفی می افزاید،امارت اسلامی برای پیشرفت و ترقی کشور برنامه های منظم دارد و برای ساخت کانال قوش تپه بیش 7 میلیارد افغانی اختصاص یافته است که یک تغییر بزرگ در بخش زراعت است که با تکمیل آن باشنده گان ولایت های بلخ،جوزجان و فاریاب نقش مهمی را در بخش زراعت ایفا می نمایند.
معاون ریاست الوزرا توزیع زمین کناره های کانال قوش تپه را رد کرده می گوید، پس از تکمیل مطابق یک مکانیزم به قرار داد داده می شود .رسولی

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا