اخبارجهان

وقوع انفجار در مرکز مهمات امریکا در شمال شرق سوریه

کابل، ۲۶ اسد، باختر
پس از گزارش رسانه ها در باره حمله راکتی به مرکز نظامی امریکا در العمر واقع در شرق سوریه، منابع خبری گزارش دادند چند انفجار در سلاح کوت امریکایی ها در شمال شرق سوریه به وقوع پیوسته است.
آژانس باختر به نقل از آژانس خبری اسپوتینک، همزمان با تمرین نیروهای امریکایی و ملیشه های وابسته به آن ‌ها در سوریه، در یکی از بزرگترین مراکز نظامی امریکا در شمال شرق سوریه چند انفجار به وقوع پیوسته است.
خبرنگار اسپوتنیک در سوریه، به نقل از منابع محلی شهر الحسکه سوریه، انفجار‌های شدیدی، در سلاح کوتی در اطراف مرکز نظامی امریکا در شهر الشدادی واقع در جنوب شهر الحسکه رخ داده است.
منابع مذکور اضافه کردند که پس از این انفجار که همزمان با تمرین نظامیان امریکایی در مرکز مذکور به وقوع پیوست، طیاره های نظامی ائتلاف بین ‌المللی موسوم به ضد داعش اقدام به انداخت کردند.
این گزارش در حالی منتشر شده است که رسانه‌ ها، از حمله راکتی به پایگاه امریکا در چاه مواد سوخت العمر واقع در شمال شرق سوریه خبر داده بودند.
ائتلاف امریکایی، روز گذشته، ضمن تأیید این خبر، در بیانیه یی اعلام کرد که یک چاه مواد سوخت العمر در پایگاه نظامی امریکا واقع در شمال شرق سوریه هدف حمله راکتی قرار گرفت.
ائتلاف اعلام کرده است که این راکت‌ ها به اطراف منطقه خضراء که در نزدیک این چاه مواد سوخت قرار دارد، اصابت کرده است.
سید مصطفی میری

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا