اخبارجهان

وقوع سیلاب شدید در امریکا ۱۳ میلیون نفر را تهدید می کند

کابل، اول سنبله، باختر
به ادامه بارندگی های گسترده در مناطق جنوب و جنوب غربی امریکا، از طرف اداره هواشناسی این کشور برای بیش از ۱۳ میلیون نفر هشدار وقوع سیلاب مرگبار صادر شد.
آژانس باختر به نقل از روزنامه گاردین، میلیون ‌ها امریکایی در پی باران‌ های شدید در بخش بزرگی از جنوب و جنوب غربی این کشور با هشدار سیل و خطر مرگ روبرو هستند.
اداره هواشناسی امریکا برای مناطق شمال شرق تگزاس، لوئیزیانا، آرکانزاس و نیومکزیکو برای بیش از ۱۳ میلیون نفر از ساکنان این مناطق هشدار سیل داده و آن را تهدیدی برای جان جوامع محلی دانسته است.
هشدار وقوغ سیل قریب ‌الوقوع در حالی است که باران های سیل ‌آسا دیروز دوشنبه، در سراسر مناطق عمدتا خشک امریکا باعث سیلاب های کم سابقه گردید و خسارت های بسیاری به مناطق مسکونی وارد کرد.
گزارش ها حاکی است برخی بخش‌هایی از شهر دالاس در ایالت تگزاس شاهد بارش بیش از ۲۵.۴ سانتی متر ظرف ۲۴ ساعت بوده که منجر به لغو و یا تاخیر صدها پرواز داخلی و خارجی میدان هوایی این شهر شد.
در ولایات دیگر از جمله آریزونا و نیومکزیکو نیز بیش از ۱۰ میلیون نفر تحت تاثیر سیل قرار گرفته اند و گزارش ها نشان می دهد طوفان‌ های موسمی در آریزونا، جاده‌ های ولایتی را در بر گرفته و سیل شدید شرایط خطرناکی را برای رانندگان فراهم کرده است.
وقوع سیلاب در بخش های گسترده یی از جنوب و جنوب غرب امریکا در حالی است که برخی ولایت های این کشور در حال حاضر با خشکسالی دست و پنجه نرم می‌ کنند و منابع آب در یا ها از جمله دریای کلرادو به عنوان یکی از بزرگترین مخازن این ولایت را تهدید می کند.سید مصطفی میری

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا