اخبارجهان

پاکستان: اسرائیلی ها با یورش به مسجد الاقصی حرمت قبله اول مسلمانان را اشکارا نقض کردن

کابل، ۱۷ اسد، باختر
دولت پاکستان یورش شهرک نشینان اسرائیلی تحت حمایت نیرو های نظامی اسرائیل به مسجد الاقصی را به شدت محکوم کرده و این عمل را نقض قوانین بین المللی خواند.
آژانس باختر به نقل از آژانس خبری ایرنا از منابع رسمی پاکستان، وزارت خارجه این کشور همگام با رهبران سیاسی و مذهبی پاکستان ضمن واکنش به حملات طیاره اسرائیل به ساکنان غزه، یورش شهرک نشینان اسرائیلی با پشتیبانی نظامیان اسرائیلی به قدس شریف را مورد سرزنش قرار داد.
در بیانیه مرکز دیپلماسی دولت اسلام ‌آباد در این خصوص آمده است، این اقدام تحریک آمیز، حرمت قبله اول را آشکارا نقض و احساسات مسلمانان را در سراسر جهان جریحه دار کرده است.
وزارت خارجه پاکستان افزود، چنین حوادثی نقض آشکار قوانین بین المللی، هنجارها و رویه ‌های بین المللی است لذا هرگونه تلاش برای تغییر وضعیت تاریخی و حقوقی مسجدالاقصی باید متوقف شود.
پاکستان از جامعه جهانی خواست تا برای پایان دادن به تجاوزات اسرائیل که به خشونت، تنش و بی ثباتی در منطقه دامن می زند، اقدام فوری انجام دهد.
در بیانیه مذکور آمده است، پاکستان تاکید می ‌کند که یک راه حل پایدار و عادلانه برای مسئله فلسطین باید براساس تشکیل کشور پایدار و مستقل فلسطین با مرزهای قبل از ۱۹۶۷ و قدس شریف به عنوان پایتخت آن و مطابق با قطعنامه ‌های مربوطه از سوی سازمان ملل و سازمان همکاری اسلامی باشد.میری

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا