اخباراقتصاد

پس گیری ده ها هزارجریب زمین ازچنگ غاصبان درهرات

شهرهرات 30 اسد باختر
مسئولان در کمیسیون غصب زمین در هرات می گویند که در ده ماه فعالیت این کمیسیون، یک‌صدو ۷۵ هزار ۶۷۲ جریب زمین غصب شده از چنگ‌ غاصبین در این ولایت نجات داده‌اند.
مولوی پیرمحمد حلیمی، رئیس کمیسیون غصب زمین در این ولایت در گفت‌وگو با آژانس باختر می‌گوید که پس از آغاز به کار این کمیسیون، تلاش‌های جدی روی بازپس‌گیری زمین های غصب شده در این ولایت به شدت ادامه دارد.
مولوی حلیمی تاکید دارد که امارت اسلامی در بازپس‌گیری زمین های غصب شده گام‌های جدی روی دست دارد.
به گفته‌ی حلیمی، هم‌اکنون نیز حدود ۳۴۷۰ هزار جریب زمین غصب شده شناسایی شده و تحت پیگری این کمیسیون قرار دارد.
وی می افزاید، که ۳۴۷۴۲ جریب زمین علفچر شناسایی شده در ولسوالی و داخل شهر و کمیسیون غصب زمین با همکاری هشت اداره دیگر در باز پس گیری آن تلاش می کند.
رئیس زراعت و کمیسیون غصب زمین به آژانس اطلاعاتی باختر هرات می گوید که روزانه ۵۰ تا ۶۰ نفر در اداره زراعت برای شکایت از زمین های غصب شده شان مراجعه می کنند که کارها روی رسیدگی به شکایات نیز جریان دارد.
او دلیل عمده غصب زمین در حکومت گذشته را فساد، زورگویی و بی عدالتی عنوان نموده و می گوید که در جمهوریت هر فرد برای غصب زمین های دولتی و مردم سند جعلی آمده می‌ساخته؛ اما در امارت اسلامی هیچ زمین غصب نشده بل، برای بازپس گیری زمین ها کار می شود.
مولوی حلیمی هم‌چنان از شناسایی یک هزار نفر غاصب از طریق این کمیسیون نیز خبر داد.
رئیس کمیسیون غصب زمین می گوید که امارت اسلامی تلاش دارد تا به قناعت و تشویق زمین های غصب شده را بگیرد و در صورتی که شخص قانع نشد و از قانون سرپیچی نمود، به محکمه فرستاده می شود.
از سوی هم شماری از باشندگان هرات از فعالیت این کمیسیون استقبال کرده و می گویند که زمین های شان برای شان پس گردانده شده‌است.ختم/ابوی

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا