اخبارسیاستTOP

پنتاگون بررسی پرونده‌های مهاجران افغان را دو باره آغاز کرد

 

کابل، ۶  میزان، باختر

بعد از آن که احتمال تهدید امنیت ملی امریکا از سوی شماری از مهاجران تازه وارد به آن کشور مطرح شد٬ پنتاگون یا وزارت دفاع امریکا٬ بررسی پرونده‌های مهاجران افغان را دو باره آغاز کرد.

روند بازررسی مجدد پرونده مهاجران افغان٬ به  درخواست شماری از سناتوران امریکایی از وزارت دفاع آنکشور صورت گرفته است.

نشریه اسپکتورم نیوز امریکا روز گذشته گزارش داد که ران جانسون و جاش هاولی از سناتوران امریکایی در نامه‌ یی عنوانی وزارت دفاع این کشور، از بررسی نشدن پرونده‌های شماری از مهاجران افغان ابراز نگرانی کرده‌اند‌.

آنان  مدعی ‌اند که بیش از ۳۰۰ فرد تخلیه‌ شده از افغانستان که در فهرست نظارتی بایومتریک وزارت دفاع امریکا ظاهر شده‌اند، مورد بررسی قرار نگرفته‌اند.

فهرست نظارتی بایومتریک وزارت دفاع امریکا افرادی را شناسایی می‌کند که تهدید بالقوه برای امنیت ملی این کشور بوده میتوانند.

پس از حاکمیت دو باره امارت اسلامی در افغانستان، هزاران تن از شهروندان این کشور به امریکا و کشور های دیگر بنام آن که جان شان در خطر است منتقل شدند مگر روند جذب آنان به جامعه امریکا دشواری زیادی داشته است و تا کنون که از روند تخلیه بیشتر از یکسال میگذرد بشمول شماری از مقام های نظام گذشته هزاران افغان بدون هیچ دلیلی در کشور سومی نگه داشته شده اند و شماری زیادی از آنانی که به امریکا هم انتقال یافته اند در بی سرنوشتی بسر میبرند و احتمال انتقال دو باره آنان به افغانستان و یا کشور دیگر به دلایل امنیتی و یا  زمانگیر بودن روند پذیرش زیاد است.

تاکنون آن افغانان که به کشور سومی انتقال یافته اند و در بی سرنوشتی بسر میبرند چند بار دست به تظاهرات زده اند و خواستارجدیت در کار بررسی پرونده های شان شده اند.

آگاهان سیاسی تصمیم اخیر پنتاگون مبنی بر بررسی مجدد پرونده های مهاجران افغان را ترفندی تازه برای در برابر مهاجران افغان دانسته اند که با وعده های زیادی به امریکا انتقال یافتند مگر در نهایت همچمنان در بلاتکلیفی بسر میبرند.

امارت اسلامی از آنانی که در جریان روند تخلیه به بیرون از افغانستان انتقال یافته اند خواسته است که با اطمینان خاطر دو باره به کشور برگردند.   تحلیل سیاسی

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا