(DR)اخبار(DR)جهان

پوتین از رهبر کوریای شمالی در یک پایگاه فضایی درشرق روسیه استقبال کرد

کابل  ۲۲ سنبله  باختر

ولادیمیر پوتین؛ از کیم جونگ اون؛ رهبر کوریای شمالی که برای دیدار رسمی به روسیه آمده است امروز در یک مراسم ویژه در پایگاه فضایی وستوچنی در شرق آنکشور اسقبال کرد.

غرب، سفر کیم جونگ اون به روسیه را با نگرانی دنبال میکند و این که پوتین از او در یک پایگاه فضایی استقبال کرد این پیام را میدهد که  روسیه به خواست کوریا شمالی که  خواستاررشد فناوری فضایی در انکشور است تمکین کرده است .

پوتین از رهبر کوریای شمالی با گرمی استقبال کرد و زمانی که از او پرسیده شد  درچه مواردی  با کیم جونگ اون صحبت کرده است گفت: در باره همه چیز.

غرب مدعی است که روسیه تلاش دارد تا میلیون مرمی توپ و مهمات دیگر را  که در زمان اتحادشوروی سابق در اختیار یپونگ یانگ قرار داده شده بود، پس گیرد و از آن در جنگ اوکراین استفاده کند.

غرب همچنان مدعی است که کیم جونگ اون  در ازی سپردن مهمات به روسیه خواستار سپردن فناوری فضایی از سوی آنکشور به پیونگ یانگ است، ریيس‌ جمهور روسیه همچنین در پاسخ به سوالی مبنی بر این که کشورش در ساخت ماهواره به کوریای شمالی کمک خواهد کرد، گفت: «به همین دلیل به پایگاه فضایی وستوچنی آمدیم.» او به این ترتیب همکاری مسکو با پیونگ یانگ را در بخش فضایی تائید کرد.

پوتین افزوده است که کوریای شمالی تمایل زیادی به فناوری موشکی نشان داده و آنان در تلاش توسعه فعالیت‌های فضایی هستند.

امریکا از هرنوع معامله تسلیحاتی میان روسیه و کوریای شمالی که هر دو  در تحریم  امریکا و غرب اند هشدار داده است.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا