اخبارجهان

چین با شیوع دوباره کرونا بیش از ۳۰ مقام دولتی و صحی را مجازات کرد

بیجینگ/یورونیوز/۱۹ اسد/باختر

 حکومت چین شماری از مقامات خود را به‌سبب ناتوانی در مهار موج تازه ویروس کرونا مجازات کرد. این در حالی است که اخیرا ۹۰۰ مورد ابتلا به کووید۱۹ در ان کشور ثبت شده است و طرح مقامات بیجینگ را برای بیرون نگه داشتن این ویروس از خاک خود  مختل کرده است.

در مجموع بیش از ۳۰ مقام دولتی، از شهرداران و روسای ادارات صحت گرفته تا مسوولان شفاخانه ها و میدان های هوایی به‌خاطر مسامحه و سوء مدیریت در زمینه مهار ویروس در مناطق خاص مجازات یا برکنار شده‌اند.

همچنان شهرداری یانگژو به پنج تن از مقامات خود رسما اخطار داد و اعلام کرد که این افراد با سوء مدیریت در انجام تستِ همگانی کرونا سبب انتشار بیشتر این ویروس و سرایت آن به شهرهای اطراف شده‌اند.

حال ۶ تن از بیماران مبتلا به کووید در این شهر وخیم است و در صورت فوت هر یک از آنها، نخستین مرگ کرونایی چین در ۶ ماه گذشته رقم خواهد خورد.

مقامات ‌شهر ووهان، کانون شیوع اولیه ویروس کرونا، ظرف چند روز گذشته از جمعیت ۱۱/۳ میلیون نفری این شهر تست همگانی کرونا گرفتند و روز دوشنبه اعلام کردند که ۹ مورد انتقال ویروس کرونا در درون این شهر صورت گرفته است.

موج تازه شیوع کرونا اکنون به بیش از نیمی از ۳۱ ولایت چین رسیده است. هرچند اکثریت جمعیت این کشور در برابر کووید-۱۹ واکسین شده‌اند مقامات صحی چین به واکسیناسیون اتکا نکرده‌اند و در عوض به‌سراغ اصول پیشین خود یعنی انجام تست همگانی و اعمال قرنطی رفته‌اند.فریده بابک

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا