اخبارجهان

چین کابینه جدید هنگ کنگ را معرفی کرد

کابل، ۲۹ جوزا، باختر
چین امروز یکشنبه، فهرست افراد کابینه جدید هنگ کنگ به رهبری جان لی را اعلام کرد و کابینه جدید قرار است از اول ماه جولای پس از ادای سوگند، کار خود را رسما آغاز کند.
آژانس باختر به نقل از آژانس خبری شینهوا، فهرست افراد کابینه جدید هنگ کنگ به رهبری جان لی از سوی چین اعلام شد و قرار است کابینه روز اول جولای در بیست و پنجمین سالگرد استقلال از انگلیس سوگند یاد کند. هنگ کنگ تا سال ۱۹۹۷ مستعمره انگلیس بود ه است.
در فهرستی که از سوی آژانس خبری شینهوا و دولت هنگ کنگ منتشر شده اریک چان به عنوان شخص شماره ۲ پس از جان لی قرار گرفته است.
بر پایه این گزارش برخی رسانه های هنگ کنگی گفتند قرار است شی جینپینگ رئیس جمهور چین در مراسم سوگند رهبر هنگ کنگ شرکت کند، اما این موضوع هنوز تایید رسمی نشده است.
جان لی ۶۴ ساله رئیس سابق امنیتی هنگ کنگ قرار است اول جولای کار خود را به عنوان رهبر آینده هنگ کنگ آغاز کند و به عنوان رئیس اجرایی آینده از سوی کمیته وفاداران بیجنیگ اوایل ماه می انتخاب شده است.
وی پس از تغییر سیستم انتخاباتی فدرال هنگ کنگ در سال ۲۰۲۱ تنها نامزد در این انتخابات بود و ۹۹ ٪ آرا را کسب کرد. اعضای کمیته انتخابات هنگ کنگ که عمدتاً متمایل به دولت مرکزی چین هستند، در یک رای گیری مخفی جان لی را با ۹۹ ٪ آرا به عنوان رئیس اجرایی این شهر بزرگ چین و یا رهبر آن برگزیدند.
سید مصطفی میری

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا