سیاستTOP

ژان آرنو ؛ تمام‌ جریان‌ها از قطع جنگ در افغانستان و دست‌یافتن به صلح حمایت کنند

کابل/ ۲۳ جوزا/ باختر
داکتر عبدالله عبدالله با ژان آرنو نمایندۀ ويژه سرمنشی سازمان ملل متحد برای افغانستان و منطقه دیدار کرد.
دفتر مطبوعاتی شورای عالی مصالحۀ ملی به آژانس باختر خبر داد: داکتر عبدالله رییس شورای عالی مصالحۀ ملی احراز این سمت را به آرنو تبریک گفت و برایش در انجام مأموریت تازه آرزوی موفقیت کرد.
ژان آرنو در بارۀ مأموریت، اهداف و برنامه‌های خود برای دست‌یافتن به صلح و اجماع منطقه‌ یی در حمایت از صلح در افغانستان صحبت کرد. او ابراز امیدواری کرد که بتواند در همآهنگی با شورای عالی مصالحۀ ملی و دیگر نهادهای ذیربط در ایجاد اجماع منطقه‌ یی و پیام روشن منطقه در حمایت از صلح و چگونگی ایجاد ثبات و امنیت در افغانستان در این مرحله گام‌های موثری بردارد.
او در ادامۀ صحبت‌های خود تأکید کرد که حل مشکل افغانستان از راه‌های مسالمت‌آمیز یگانه راه مطلوب و مورد حمایت سازمان ملل و جامعۀ جهانی می‌باشد و باید تمام‌ جریان‌ها از قطع جنگ و دست‌یافتن به صلح حمایت کنند.
داکتر عبدالله عبدالله با استقبال از تلاش‌های آرنو در ایجاد حمایت منطقه‌یی در حمایت از تلاش‌های صلح از همکاری شورای عالی مصالحۀ ملی در دست‌یافتن به این مأمول اطمینان داد.
داکتر عبدالله عبدالله همچنان در صحبت‌های خود تصویر روشنی از وضعیت تلاش‌های صلح، افزایش خشونت‌ها، مذاکرات دوحه و آخرین تحولات سیاسی ارائه کرد. صائم

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا