(DR)اخبار(DR)جامعهTOP(DR)

کاهش منازعات اجتماعی بازوی کارآمدن امارت اسلامی ، در پنجشیر

بازارک 16 ثورباختر
با روی کار آمدن امارت اسلامی افغانستان، معضلات اجتماعی در پنجشیر کاهش یافته‌است.
مسوولان محلی پنجشیر علت اصلی کاهش خشونت‌های اجتماعی و در کل رفع چالش‌های ذات‌البینی را در پنجشیر ، تامین امنیت و رسیدگی به موقع به قضایا بیان می‌کنند.
این مسوولان می‌افزایند که در کنار کاهش معضلات اجتماعی در پنجشیر ،تا کنون هیچ گونه قضیه‌ی جدی که سبب نگرانی باشندگان شده باشد ،در سطح این ولایت رخ نداده است.
مولانا نصر الله ملک‌زاده رئیس اطلاعات و فرهنگ پنجشیر گفت که اگر در صورتی آماری نسبی از قضایا در سطح این‌ ولایت ارائه و بازتاب یافته است از سال‌های ماه‌قبل است که تا حال لاینحل باقی مانده بوده‌است.
وی افزود که در مجموع در یک سال گذشته در سرتاسر پنجشیر بیش از بیست قضیه اجتماعی به ثبت نرسیده‌است.
رئیس اطلاعات و فرهنگ پنجشیر گفت که برخی قضایایی که نیاز به حل و فصل جدی داشته‌است توسط شعبات حقوقی در ولسوالی ها وبا پادرمیانی بزرگان قومی حل شده‌است و اما قضایایی که اونقدر مهم پنداشته نمی‌شده‌است توسط علماء و متنفذان قومی در سطح قراءوقصبات حل و فصل شده‌است.
مولانا ملک‌زاده اظهار کرد که روال حکومت داری محلی در پنجشیر بگونه عادی پیش می‌رود و شهروندان از رفتار مسوولان شأن رضایت دارند.
رئیس اطلاعات و فرهنگ پنجشیر گفت که در کنار سایر ادارات محلی پنجشیر ارگان‌های عدلی و قضایی نیز در این ولایت روزانه درب شأن به روی شهروندان باز است.
دراین حال باشندگان پنجشیر نیز از رفتار نیک مسوولان محلی شأن خوشی کرده می‌گویند که با روی کار آمدن نظام امارت اسلامی افغانستان، قضایای اجتماعی و ذات البینی در پنجشیر کاهش یافته‌است. ختم/ باختر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا