اخبارفرهنگTOP

کتابخانه های عامه، به زودی دیجیتالی می شود

کابل 20 قوس باختر
مهاجر فراهی معین امور نشرات وزارت اطلاعات و فرهنگ امروز از بخش های کتابخانه عامه کابل دیدن کرد و گفت وزارت اطلاعات و فرهنگ درغنی سازی این بخش تلاش می کند.
فراهی گفت” در نشستی که با برخی از ناشران کتب داشتیم، آنان وعده کردند که به خاطر غنی سازی کتابخانه های عامه کمک خواهند کرد.
به گفته فراهی ، کتابخانه های عامه که یکی از مراکز فعال فرهنگی است. بیشتر پژوهشگران و نویسنده ها و به خصوص محصلان و شاگردان مکاتب، برای تهیه مواد معلوماتی ، به این ریاست مراجعه می کنند، آنان باید به کتاب های مورد نیاز شان دسترسی داشته باشند.
کتابخانه های عامه شهر کابل که در قسمت چهار راهی ملک اصغر کابل موقعیت دارد، با سابقه‌ترین کتابخانه عامه در کشوراست، به زودی به گونه یی دیجیتالی تنظیم خواهد شد.
قاری عبیدالله حنیف رئیس عمومی کتابخانه عامه کابل دراین باره به خبرنگارآژانس باختر گفت: دریک سال گذشته بیش از ده هزار جلد کتاب را برای این ریاست جمع آوری کردیم و تلاش داریم با همکاری وزارت اطلاعات و فرهنگ به زودی روند دیجیتال سازی کتابخانه عامه آغاز شود ودراین راستا پیشرفت هایی نیز شده است.
فتح الله وافی امرکتابخانه های مرکزی ریاست عامه کتابخانه های عامه می گوید دراین ریاست هشت تالار دربخش مختلف ازجمله تالار مجلات ، افغانستان شناسی ، اطفال و بخش توزیع برای مراجعین مدنظرگرفته شده است. به همین ترتیب کتابخانه های عامه دربیشترین ولایت های کشور فعال است.
کتابخانه عامه کابل در سال 1345 شمسی ایجاد شده است. روشان

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا