اخبارجهان

کشته شدن بیش از ۱۲۷ نفر پس از یک مسابقه فوتبال در اندونیزیا

 

کابل، ۱۰ میزان، باختر

بیش از ۱۲۷ تماشاگر فوتبال و دو افسر پولیس در ازدحام جمعیت در اندونزیا کشته شدند.

آژانس باختر به نقل از رویترز، در درگیری میان طرفداران دو تیم فوتبال در اندونزیا در ولایت جاوه شرقی این کشور، دست کم ۱۲۷ تماشاگر و دو افسر پولیس کشته شدند.

پولیس اندونزیا می ‌گوید که اکثر قربانیان زیر پا و ازدحام جمعیت هنگام خروج کشته شدند.

گفته شده درگیری مرگبار پس از پایان بازی در داخل استدیوم شروع و سپس این درگیری ‌ها به خارج از استدیوم کشیده شد. فدراسیون فوتبال اندونزیا مسابقات فوتبال در این کشور را برای یک هفته تعلیق کرده است. این فدراسیون همچنین اعلام کرده که تحقیقات کاملی را در این باره انجام خواهد داد.

نیکو افینتا، رئیس پولیس جاوه شرقی در این ارتباط گفت، علاقمندان تیم شکست خورده به داخل میدان بازی هجوم بردند و نیروهای امنیتی برای مقابله اقدام به پرتاب گاز اشک آور کردند که این موضوع منجر به ازدحام جمعیت و خفگی تماشاچیان شد.

پس از شلیک گاز اشک آور، صدها نفر در تلاش برای جلوگیری از تأثیرات گاز اشک آور به سمت دروازه های خروجی‌ استدیوم دویدند و در این میان برخی در این هرج و مرج خفه شدند و برخی دیگر زیر پا افتاده و کشته شدند. گفته شده ۳۴ نفر در همان ابتدای هجوم برای خروج بلافاصله کشته شدند.

رئیس پولیس اندونزی افزوده است که بیش از ۳۰۰ نفر از مجروحان برای تداوی به شفاخانه ‌های مجاور منتقل شدند، اما بسیاری از آنها در راه و در حین تداوی جان باختند.

وی گفت که تعداد قربانیان احتمالاً همچنان در حال افزایش است، زیرا وضعیت حدود ۱۸۰ زخمی به شدت وخیم است.

سید مصطفی میری

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا