(DR)سیاست(DR)اخبار(DR)اقتصاد(DR)جامعهTOP(DR)

کمیتۀ بین الوزارتی سرمایه گذاری از سوی امارت اسلامی  ایجاد شد

کابل26 سنبله باختر

امیرالمؤمنین شیخ  هبت الله ‹حفظه الله› فرمانی را صادر کرده است که به اساس آن کمیتۀ بین الوزارتی سرمایه گذاری در کشور ایجاد خواهد شد.

هدف از ایجاد این کمیته، ایجاد سهولت ها برای سرمایه گذاران داخلی و خارجی است، کمیتۀ بین الوزارتی سرمایه گذاری زیر چتر معاونیت اقتصادی فعالیت خواهد کرد.

دفتر مطبوعاتی ریاست الوزرا با نشر این خبر گفته است :بر اساس فرمان  امیرالمؤمنین شیخ هبت الله  ‹حفظه الله › و هدایت معاون اقتصادی ریاست الوزرا و به اساس مصوبۀ شماره دوم سال ۱۴۴۵ هـ.ق کمسیون اقتصادی، کمیتۀ بین الوزارتی ایجاد و نشستی را  برگزار کرد

در این نشست  مولوی عبدالله عزام یکتن از مسوولان معاونیت اقتصادی ریاست الوزرا گفت: با رویکار آمدن امارت اسلامی، افغانستان در عرصۀ اقتصادی گام های مهمی را برداشته و نتایج خوبی نیز در پی داشته است.

عزام افزود، افغانستان در حصۀ سرمایه گذاری فرصت های زیادی دارد و این کمیته برای سرمایه گذاران داخلی و خارجی سهولت های لازم را فراهم و در ادارات امارتی از بیروکراسی جلوگیری می نماید.

مولوی ذبیح الله ناصر رییس کمیتۀ تخنیکی کمسیون اقتصادی و مسوول کمیتۀ سرمایه گذاری بین الوزارتی گفت: این کمیته زیر چتر معاونیت اقتصادی فعالیت می کند و هدف آن طی مراحل طرح های سرمایه گذاری داخلی و خارجی تحت محوریت واحد، ایجاد شفافیت و سرعت در روند سرمایه گذاری و هماهنگی مؤثر میان سرمایه گذاران و وزارت خانه های مربوطه می باشد.در پایان نشست فیصله شد تا تمامی وزارت های شامل در کمیته، تا سه روز  دیدگاه و نظر شان را در باره طرزالعمل فعالیت کمیته بین الوزراتی ارائه دارند، تا  یک طرزالعمل جامع ترتیب و جهت منظوری به کمسیون اقتصادی ارائه شود.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا