اخبارجهان

کنترول بایدن به سرحدات امریکا، خیانت ملی است

کابل، ۳۰ اسد، باختر
مسئول سابق سازمان مهاجرت امریکا از سیاست مهاجرتی بایدن انتقاد کرد وآن را غیر انسانی و عامل کشته شدن انسان ها دانست.
آژانس باختر به نقل از فاکس نیوز، تام هومن گفت، من هر روز صبح که از خواب بیدار می شوم، بسیار عصبانی هستم، زیرا ما امن ترین مرز در طول زندگیم را به این رئیس جمهوری تحویل دادیم.
وی افزود، ما با ترامپ سخت کار کردیم تا مهاجرت غیرقانونی را به پایین ترین سطح خود برسانیم. این اولین رئیس جمهوری در تاریخ این ملت است که روی کار آمد و عمدا مرزها را نا امن کرد و باعث چنین موج مهاجرتی شد.
وی در بخش دیگری از سخنان خود، سیاست های بایدن را عامل بازداشت تروریست های شناخته شده و مظنون و فرار ۹۰۰ هزار نفر دیگر دانست و گفت، چه کسی می داند چه تعداد از آنها مظنون به تروریسم هستند؟
این مقام سابق امریکایی یاد آور شد که از زمان روی کار آمدن بایدن، بیش از یک هزار و ۲۰۰ مهاجر در خاک امریکا جان باخته اند. امری که در تاریخ این کشور بی سابقه است.
هومن افزود، سیاست های وی انسانی نیست، بلکه غیرانسانی است. آنها در حال کشتن انسان ها هستند.
وی از سیاست های مهاجرتی ترامپ دفاع کرد و گفت که در آن زمان میلیون ها دالر به جیب مافیای مهاجرتی نمی رفت.
براساس آخرین آمار نشر شده، مقام‌ های امریکایی تنها در ماه مارچ بیش از ۲۲۱ هزار نفر را در مرز مکزیک دستگیر کردند که این رقم بالا ترین میزان در بیش از دو دهه اخیر در یک ماه گذشته است.
کارشناسان دلیل افزایش مهاجرت به سوی مرزهای امریکا را فقر شدید، خشونت مهار نشده و بلایای طبیعی ناشی از تغییرات اقلیمی در امریکای لاتین به ویژه در کشورهای السلوادور، گواتیمالا، هائیتی و هندوراس ذکر کرده ‌اند.
سید مصطفی میری

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا