(DR)اخبار(DR)جهان

کیف امروز شدید ترین حمله روسیه را شاهد بود

کابل ۸  سنبله   باختر

کیف پایتخت اوکراین امروز شاهد٬ شدید ترین حملات  هوایی روسیه بود.

مقامات اوکراینی حملات امروز روسیه بر شهر کیف را از یکی از بزر‌گترین حملات هوایی روسیه طی چند ماه اخیر به این شهر دانسته اند٬ تاکنون مرگ دو تن در این حملات تائید شده است مگر این رقم نهایی نیست.

ویتالی کلیچکو؛ شاروال کی‌یف این حمله یکی از بزرگترین حملات اخیر روسیه در این شهر دانسته است که از اثر آن چندین ساختمان فرو ریخته و یا هم  آتش گرفته اند.

این حملات در حالی صورت می‌گیرد که بامداد امروز رسانه‌های روسی از حمله پهپادی به فرودگاهی در شمال غرب این کشور خبر دادند و گفته می‌شود که در این رویداد چهار هواپیما آسیب دیده‌اند.

شماری از آگاهان نظامی به این باور اند که حملات امروز روسیه بر کیف٬  میتواند یک حمله واکنشی در برابر  حمله یک هواپیما بی سرنشین اوکراین به فرودگاه شهر پسکوف در شمال غرب روسیه باشد ٬حمله ی که آتش سوزی و تخریب حداقل چهار هواپیما در زمین را در پی داشته است.

این نشان میدهد که واکنش روسیه در برابر هر نوع تحرک نظامی کیف جدی و تند خواهد بود.

در همین حال مقام های اوکراینی امروز اعلام کردند که روسیه اجساد ۸۴ عسکر آنکشور را که در جنگ کشته شده اند، به کیف تحویل داده است.

اما وزارت ادغام مجدد اوکراین نگفته است٬ این اجساد در کجا به مقام های آنکشورتحویل داده شده است؟

روسیه در ۴ اگست از تحویلدهی اجساد عساکر خبر داده ،گفت که اوکراین نیز۱۶۰ جسد از نظامیان را تحویل اوکراین داد و ۴۴ جسد را از عساکر خود را تحویل گرفت.

اولی کوتنکو، کمیشنر اوکراین در امور مفقودین گفته که بر اساس کنوانسیون ژینو، اجساد عساکر به کشور های مربوطه تحویل داده خواهد شد. ختم

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا