اخبارفرهنگجامعه

گرامی داشت از نهمین سالگرد وفات امیرالمومنین ملا محمد عمر مجاهد بنیان گذار امارت اسلامی، در هرات

هرات، 7 ثور، باختر
از نهمین سالگرد وفات امیرالمومنین ملا محمد عمر مجاهد با حضور مسوولان محلی، فرهنگیان، عالمان دین، مجاهدین، تاجران ملی و شماری از نیروهای امارت اسلامی بزرگداشت شد.
به گزارش آژانس باختر؛ مولانا نعیم الحق حقانی رئیس اطلاعات و فرهنگ هرات می گوید که این برنامه به هدف شناسایی و معرفی شخصیت امیرالمومنین ملا محمد عمر مجاهد به ملت شریف هرات راه اندازی شده است.
حقانی در مورد شخصیت امیرالمومنین می گوید که او با یک استراتیژي خاصی توانست کشور را از جنگ داخلی و تجزیه نجات دهد. امیرالمومنین ملا محمد عمر مجاهد رهبر امارت اسلامی به هدف از بین بردن فساد و از بین بردن حکومت های خود مختار در کشور به روی قدرت آمد.
حقانی می گوید امارت اسلامی بعد از 20 سال با پیام صلح خواهی وارد شهرها شد و اما امریکا در این مدت به هدف قتل و کشتار، دزدی معادن و بمبارد وارد کشور شد و سرانجام با سرنگونی و خجالت از کشور بیرون شد.
مولانا شیخ الاسلام نوراحمد اسلام جار والی هرات می گوید که امیرالمومنین ملا محمد عمر مجاهد الگویی برای تمام ملت مسلمان افغانستان است.
اسلام جار می گوید که امیر المومنین مجاهد زمانی در کشور حاکم شد که اوضاع کشور وخیم و در بیشتر قسمت های کشور حکومت های خود مختاری ایجاد شده بود؛ امیرالمومنین توانست حکومت با قدرت اسلامی را سر پا کند و افغانستان را از تجزیه نجات دهد.
از سوی هم عزیز الرحمان مهاجر رئیس اداره امر به معروف و نهی از منکر هرات می گوید که هرکس خدمت به دین خدا کند خداوند او را نصرت می دهد و وقتی خداوند کسی را نصرت بدهد هیچ ابر قدرتی در جهان او را شکست داده نمی تواند.
از سوی هم حیات الله مهاجر فراهی شاروال هرات می گوید که پیروزی امارت اسلامی افغانستان به نصرت خداوند و سعی تلاش مردم افغانستان بوده است.
پوهندوی عبدالعزیز نعمانی رئیس پوهنتون هرات نیز دراین محفل در باب شخصیت امیر المومنین ملا محمد عمر مجاهد سخن گفته و آقای مجاهد را رهبر جوانمرد شجاع خواند که تا آخرین لحظه عمر رهبری می کرد.
گفتنی است که ملا محمد عمر مجاهد اولین رهبر امارت اسلامی 9 سال پیش به اثر مریضی دار فانی را وداع گفت و به ابدیت پیوست. ختم/ابوی

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا