اخبارفرهنگ

گشایش نمایشگاه کتاب درلوگر

پل علم 25اسد باختر
نمایشگاه کتاب و آثار قدیمی در لیسه مرکزی شهر پل علم از سوی ریاست اطلاعات وفرهنگ لوگر برای یک روز برگزارشد.
این نمایشگاه برای یک روز در لیسه مرکزی حضرت عمر فاروق شهر پل علم راه اندازی شد.
مسوولان موزیم و کتابخانه عامه ریاست اطلاعات وفرهنگ لوگر، هدف از راه اندازی این نمایشگاه را گسترش فرهنگ مطالعه و حفظ آثار قدیمی و تاریخی خوانده از جوانان و دانش آموزان خواستند تا در این راستا با اداره یاد شده همکاری کنند.
محمد امین ناصری مدیر عمومی موزیم ریاست اطلاعات وفرهنگ هدف از راه اندازی این نمایشگاه را جمع آوری آثار تاریخی، حفظ میراث های فرهنگی و آگاهی دهی برای مردم درعرصه حفظ ارزش های تاریخی خوانده از بازدید کننده گان نمایشگاه خواست تا در این راستا آنان را همکاری کنند.
همچنان عبدالاحد فیضی مدیر کتابخانه عامه در صحبت با آژانس باختر هدف از تدویر این نمایشگاه را تشویق جوانان به مطالعه و گسترش فرهنگ مطالعه خوانده افزود که ریاست اطلاعات وفرهنگ یک کتابخانه عامه مجهز با داشتن بیش از 14 هزار جلد کتب در اختیار دارد که جوانان، دانش آموزان و دوستداران مطالعه می توانند از این مکان مناسب به حیث یک فرصت استفاده اعظمی کنند.
استاد ایام الدین آمر لیسه حضرت عمر فاروق از راه اندازی این نمایشگاه اظهار قدردانی کرده خواستار راه اندازی بیشتر همچو برنامه ها درمکاتب گردید، وی وعده سپرد که در تقویت بیشتر کتابخانه عامه و موزیم محلی با ریاست اطلاعات وفرهنگ از هیچ نوع همکاری دریغ نخواهند ورزید.
صفی الله دانش آموز لیسه یاد شده راه اندازی همچو برنامه ها را برای نسل جوان نهایت مهم وارزنده خواند، وعده سپرد که در جمع آوری آثار قدیمی با مسوولان موزیم از هیچ گونه تلاش دریغ نخواهد ورزید.
در این نمایشگاه دها جلد کتب مختلف النوع و بیش از 15 قلم آثار قدیمی و صنایع دستی به نمایش گذاشته شده بود.ختم/ابوی

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا