(DR)اخبار(DR)جامعه

گشایش یک کشتارگاه معیاری مرغ دربلخ

شهرمزارشریف 10 ثورباختر
یک کشتارگاه معیاری مرغ امروز دربلخ گشایش یافت.
این کشتارگاه به سرمایه گذاری بیش از یک ملیون دالر یک سرمایه گذار خصوصی ساخته شده است.
این کشتارگاه، دریک شبانه روز توانایی کشتار وبسته بندی تا هفتاد تن گوشت مرغ را دارا است و درآن پنجاه کارگر مشغول کار اند.
قاری خالد مسوول این کشتارگاه به آژانس خبری باختر گفت که به منظور تهیه و عرضه گوشت صحی، مطابق به معیارهای جهانی به مردم، دست به ایجاد این کشتارگاه زده است تا از این طریق بتواند در کنار عرضه گوشت صحی، زمینه کار و اشتعال را به مردم فراهم کند.

او ازامارت اسلامی برای زمینه سازی به سرمایه گذاری اش، سپاس گزاری کرد و از حکومت خواست تا درقسمت بهای صرفیه ی برق با او همکاری کند.
عزیز احمد ناصری مدیر این کشتارگاه می گوید دراین کشتارگاه، مرغ ها، به طریقه اسلامی و سنت نبوی حلال و بعد از پروسس و بسته بندی در سرد خانه ها نگهداری و یا به بازار عرضه می شود.
از سویی هم محمد قربان مرادی رییس اتحادیه متشبثین خصوصی در بلخ می گوید که به منظور پاکی و حفاظت محیط زیست، ایجاد کشتارگاه معیاری در بلخ یک امر مهم و نیاز مبرم است که آغاز فعالیت آن جلو کشتار مرغان را در گوشه و کنار شهر گرفته و از تراکم زباله ها و شیوع امراض فصلی جلوگیری می شود.
به اساس آمارارائه شده، دربلخ بیش از یک هزار فارم بزرگ وکوچک مرغداری وجود دارد که می تواند نیازمندی مردم را بابت گوشت مرغ برآورده سازد.ختم/باختر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا