اخبارامنیت

یک قومندان بغاوتگر با دوازده فردش در پنجشیر به امارت اسلامی پیوست

بازارک ۹قوس باختر
یک قومندان بغاوتگر، با دوازده تن از جنگجویانش در پنجشیر، به امارت اسلامی افغانستان پیوست.
این دوازده تن از افراد بغاوتگر به رهبری قومندان باز محمد و برادرش محمد عارض و نیک محمد، به امارت اسلامی پیوستند.
این افراد که حدود دو هفته پیش به امارت اسلامی در پنجشیر پیوسته بودند طی محفلی از طرف ولایت پنحشیر مورد استقبال و تحسین قرار گرفتند.
مولوی محمد محسن هاشمی، والی ولایت پنجشیر، ضمن استقبال از پیوستن این افراد به امارت اسلامی گفت؛ آغوش امارت اسلامی به روی تمام مخالفین باز است، امارت طرف‌دار خون ریزی نیست پیام ما به جوانان و کسانی که فریب خوردند و به کوه بالا شدند، این است که آغوش امارت اسلامی به روی تان باز است، در امارت شریعت حاکم است و احکام الهی تنفیذ شده، به هیچ کسی تعدی و ظلم صورت نخواهد گرفت، جنگ شما در برابر این نظام نه صبغه دینی دارد و نه مشروعیت مردمی، این نکته در 15 ماه گذشته روشن و هویدا است که شما دست آوردی نداشتید.
او گفت؛ هر کسی به هر ملحوظی که به کوه برآمده‌؛ پیام امارت اسلامی برای شان روشن است؛ بیاید دوباره به زندگی عادی زیر پرچم توحید و آغوش امارت اسلامی برگردید دیگر مادران را داغ دیده نکنید و خود را به هلاکت نیاندازید، زیرا خداوند ج می‌فرماید: خود و اهل و عیال خود را از آتش دوزخ نجات دهید بنأ ما امیدواریم که آمدن شما پیامی شود، برای سایر کسانی که فریب خورده اند و بغاوت کرده‌اند دوباره برگردند و به عنوان یک شهروند عادی به زندگی بپردازند.
همچنان، باز محمد قومندان اینگروه بغاوتگر پیشین که اکنون با افراد تحت امرش به امارت اسلامی پیوسته است، گفت که ما متعهد به امارت اسلامی هستیم، نظام اسلامی حاکم است و ما از برآمدن به کوه و مخالفت کردن پشیمان هستیم، بنا امروز آمدیم به آغوش امارت اسلامی تا به زندگی عادی خود ادامه دهیم.
او گفت که پیامم به سایر کسانی که بغاوت می‌کنند، این است که بیایید به امارت اسلامی زیر پرچم کلمه توحید زندگی کنید و فریب دیگران را نخورید.
بعداً مولوی قیام الدین حنیف، رئیس شورای علمأ ضمن قدردانی از پیوستن قومندان باز محمد با افراد تحت امرش به امارت اسلامی، از زحمات کمیسیون هماهنگی ابراز قدردانی کرد.
او گفت که از ابتدا برای کسانی که در پنجشیر بودند، پیام و حرف ما واضیح بود: “ما نظام اسلامی می‌خواهیم”، امروز نظام امارت اسلامی حاکم شده است، نیاز به مخالفت نیست، از طرفی هم، مخالفت در برابر امارت اسلامی که یک نظام شرعی و اسلامی است، هیچگونه صبغۀ دینی و شرعی و عقلانی ندارد بنأ پیوستن شما به امارت اسلامی ، نویدی برای بهروزی خود تان و آینده تان است.
همچنان مولوی امین الحق، ریس محکمه شهری، گفت: نظام اسلامی حاکم است، دیگر نیاز نیست که به تبلیغات و وسواس گوش فرادهیم تا فریب انسان‌های منافع طلب و خودکامه را بخوریم، زندگی زیر پرچم نظام اسلامی با عزت است و الحمد الله این نعمت نصیب ملت ما شده است.
او گفت که نسبت شکر رنجی‌هایی که وجود داشته برخی به کوه برآمدند یا صدای مخالفت سردادند، اما حقیقت این است، ایستادن در برابر نظام اسلامی بُعد دینی و شرعی ندارند تلاش کنید دوباره وسواس افراد مغرض گوش ندهید و فریب دشمن را نخورید، به تبلیغات دشمن گوش نکنید، زیر پرجم امارت اسلامی به آرامی زندگی کنید.
همچنان، مفتی فضل الهادی ریس استخبارات پنجشیر، گفت: ایستادن در برابر نظام اسلامی ، بغاوت خوانده می‌شود، بنأ حکم بغاوت در اسلام روشن است، اما یک تعداد افراد انگشت شمار در برابر امارت اسلامی بغاوت کرده اند که بیشتر آن از اثر نفهمی است که زیر تأثیر تبلیغات سوء قرار گرفته اند.
از سوی هم، مولوی هجرت الله، رئیس کمیسیون هماهنگی، ارگان های دولتی پنجشیر، گفت: داعیه امارت اسلامی تطبیق و تنفیذ شریعت اسلامی است، در این نظام هیچگونه رنگ، نژاد و قوم و زبانی اولویت ندارد، اولویت نظام تنفیذ شرعیت محمد ص است.
او گفت که پیوستن شما را به امارت اسلامی به فال نیک گرفته از سایر برادران که مخالفت کرده اند و به کوه بالا شده اند، دعوت می‌کنیم که آغوش امارت اسلامی باز است ، بدون هیچ تشویش و نگرانی می‌توانند به زیر پرچم نظام برگردند.ختم/باختر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا