فرهنگ

به افتخار غزني پايتخت فرهنگ اسلامي کارگاه آموزشی برگزار شد

کابل باختر29 اسد

کارگاه آموزشی زیرنام ( ارتقای ظرفیت مسلکی کارمندان موزیم ملی ) امروز در موزیم ملی با كمك مالي سازمان علمي فرهنگي كشور هاي اسلامي آيسيسكو برگزار گردید.

به گزارش خبرنگار آژانس باختر: در آغاز این ورکشاپ سید مصدق خلیلی معین فرهنگی وزارت اطلاعات وفرهنگ صحبت کرده گفت : در این کارگاه آموزشی که بخاطر ارتقای ظرفیت مسلکی موزیم داران برگزار شده، درزمینه های مختلف موزیم داری بخصوص چگونگی استفاده از تکنالوژی جدید در موزیم داری وآشنا شدن با معیارهای نوین آن بحث صورت میگیرد.

همینگونه خلیلی از همکاری های سازمان آیسیسکودررابطه به شهر غزنی که به حیث پایتخت فرهنگ اسلامی برگزیده شده بود و سایر همکاری های آن سازمان، به قدردانی یاد کرده و دررابطه به چگونگی برگزاری جشنواره غزنی معلومات داده گفت که آن جشنواره به صورت شایسته آن در شهر غزنی برگزارگردید. 

وی ضمن آن که برگزاری این کارگاه آموزشی را بخاطرارتقای مسلکی موزیم داران ارزشمند دانست ، در مورد برنامه های آینده معلومات داد گفت : در هفته آینده برنامهء زیرنام گفتگوی باز در ولایت غزنی برگزار میشود که درآن پژوهشگران و دانشمندان درزمینه های فرهنگ، تاریخ ومسایل اجتماعی مربوط به غزنی به بحث وتبادل نظرمی پردازند . 

معین فرهنگی وزارت اطلاعات وفرهنگ افزود که در ماه عقرب سالروان جشنواره پایانی غزنی پايتخت فرهنگ اسلامي 2013 در شهر غزني برگزار میگردد.

وي ابراز امید واری کرد که جشنواره پاياني با شكوه تر از جشنواره آغازين برگزار شود.

در این مراسم دکتور عباس صدری نماینده سازمان آیسیسکو در کابل پيام عبدالعزيز عثمان التويجري رييس سازمان آيسيسكو را قرائت نموده در مورد برنامه های آن سازمان صحبت کرده و بر همکاری های بیشتر شان با افغانستان تاکید ورزید .

عمراخان مسعودی رییس موزیم ملی گفت: در این کارگاه آموزشی 30 تن از بخش های مختلف موزیم از مرکز وولایات کشور اشتراک کرده اند و این کارگاه آموزشی دو روز دیگر نیز به کار خویش ادامه میدهد.  

 

 

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

Leave a Reply

Your email address will not be published.

دکمه بازگشت به بالا