سیاست

داکتر عبدالله عبدالله: در صفوف خویش اجازۀ فعالیت سیاسی، جناحی، گروهی و قومی را ندهید

کابل باختر 25 حوت
رییس اجراییه حکومت وحدت ملی امروز در کنفرانس مشترکِ رهبری نیروهای امنیتی و دفاعی کشور و فرماندهی نیروهای حمایت قاطع گفت که نیروهای امنیتی افغانستان امسال برنامه گروه‌های تروریستی و طالبان را برای اشغال برخی ولایت های کشور با شکست مواجه ساختند.
به اساس معلومات دفتر مطبوعاتی ریاست اجرائیه به آژانس باختر، این کنفرانس که در مقر وزارت دفاع ملی برگزار شده بود، رییس اجرائیه با توجه به عملکرد نیرو های امنیتی و دفاعی کشور گفت که افغانستان یک سال سخت و دشواری امنیتی را سپری نموده است؛ اما دشمن به هیچ یک از اهدافش دست نیافت.
رییس اجراییه کشور تأکید کرد که رهبری حکومت وحدت ملی صف دوست و دشمن را مشخص کرده و از دشمن تعریف واضح دارد. هرکسی‌که سلاح برمی‌دارد و برعلیه مردم و حکومت افغانستان می‌جنگد و دست به جنایت و تخریب می‌زند، دشمن این سرزمین پنداشته می‌شود.
او علاوه کرد: هر حمله، جنایت و تخریب‌کاری  که در کشور صورت می‌گیرد، مسوولیت‌ آن به‌دوش طالبان و حامیان‌ بیرونی آنها می‌باشد؛ چرا که طالبان برای سایر گروه‌های تروریستی در افغانستان فرصت می‌دهد.
رییس اجراییه خطاب به رهبری نیروهای امنیتی اظهار داشت که شما تنها در زمینۀ رعایت قانون اساسی، حفظ منافع ملی و مصالح علیای کشور مسوولیت دارید و به همین دلیل در صفوف نیروهای امنیتی به هیچ کسی اجازۀ فعالیت سیاسی، جناحی، گروهی و قومی را ندهید.
او در ادامه تأکید کرد که رهبری هر ولایت مسوولیت دارد که در کنفرانس‌های مشترک دیدگاه‌ها، برنامه‌ها و تجربه‌های‌ خود را با یک دیگر شریک سازند؛ زیرا این کار سبب تقویت ظرفیت‌ و مدیریت سالم در رهبری نیروهای امنیتی می‌گردد.
رییس اجراییه به مسولان امنیتی وظیفه سپرد که در زمینۀ هماهنگی و سوق و اداره سالم تلاش بیشتر نموده و آن را در اولویت برنامه‌های‌شان قرار دهند.
در اخیر، داکتر عبدالله عبدالله از تعهد و نقش حامیان بین‌المللی به ویژه حمایت قاطع در زمینۀ تجهیز و آموزش نیروهای امنیتی کشور ابراز قدردانی کرده و آن را امیدوارکننده خواند.
در این نشست به شمول قوماندان عمومی حمایت قاطع، وزرای دفاع، داخله، معاون امنیت ملی و قوماندانان ارشد اردوی ملی اشتراک کرده بودند.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

Leave a Reply

Your email address will not be published.

دکمه بازگشت به بالا