سیاست

رئیس جمهور غنی با نخستین کاروان زایران حج که رونده بیت الله شریف بود، دیدار تودیعی کرد

کابل باختر19 اسد
محمد اشرف غنی رئیس جمهوری اسلامی افغانستان، بعد از چاشت دیروز با نخستین زایران حج که جهت ادای مراسم حج فرضی رونده بیت الله شریف بود، در میدان هوایی بین‌المللی حامد کرزی دیدار تودیعی نمود.
به اساس معلومات دفتر سخنگوی رییس جمهوری به آژانس باختر: در این دیدار ابتدا فیض محمد عثمانی وزیر حج و اوقاف گفت، بر اساس هدایت رئیس جمهور بخاطر فراهم‌آوری تسهیلات به حجاج، نسبت به گذشته سهولت‌های لازم در نظر گرفته شده و روند حج نیز سهل تر گردیده است.
وزیر حج و اوقاف گفت، رئیس جمهور کشور همواره در زمینۀ رفتار نیک و سلوک خوب با حجاج و فراهم نمودن سهولت‌های لازم به آنان، تأکید کرده است. وی اضافه کرد که برای نخستین‌بار در کابل برای هر گروه ۴۷ نفری یی از حجاج، یک معلم در نظر گرفته شده‌ است.
عثمانی افزود، در این پرواز  شرکت آریانا ۵۶۸ تن از حجاج و ۱۲ تن از معلمان رونده عربستان سعودی می‌گردند.
همزمان با این همچنان شرکت هوایی آریانا از ولایت هرات نیز شماری از حجاج را به عربستان انتقال خواهد داد.
نجم الدین به نمایندگی از زایران حج از توجه رئیس جمهور بخاطر بهبود روند حج تشکر نموده گفت، شما نخستین رئیس جمهوری هستید که به منظور ارج ‌نهادن به فرایض اسلامی حج و محبت با هموطنان تان در میدان هوایی با زایران حج دیدار تودیعی می‌نمایید.
وی افزود که برای انتقال سریع و به موقع زایران حج ، به کمبودات و مشکلات شرکت هوایی توجه صورت گیرد.
رئیس جمهور کشور سفر حجاج را به منظور ادای فریضه حج به آنان تبریک گفت، و اضافه کرد که شما از برکت و فضل خداوند به این سفر مقدس آماده شده‌ اید.
رئیس جمهور کشور گفت، دین اسلام دین ارزش‌های معنوی، صلح و برادری است و شما به مکان مقدسی می‌روید که قبلۀ همه مسلمانان جهان می‌باشد.
وی افزود، زمانیکه به مقام ابراهیم می‌ایستید، عظمت دین اسلام، وحدت مسلمانان، همبستگی و فلسفۀ وجودی اسلام را که همانان مساوات میان مسلمانان است، در عمل درک می‌نمایید.
رئیس جمهور خطاب به آنان گفت، بخاطر صلح، ثبات و پیشرفت افغانستان به درگاه خدای متعال دعا کنید، تا جنگ تحمیلی در افغانستان خاتمه یابد و به صلح واقعی برسیم.
رئیس جمهور محمد اشرف غنی گفت، پیشنهاد های تان در زمینۀ حل مشکلات شرکت آریانا، عملی می‌شود و مدیریت آریانا هر روز به شکل اساسی تغییر می‌باید.
رئیس جمهور خاطر نشان کرد:"به سفیر و مسؤولان سفارت افغانستان در عربستان دستور داده ‌ام که از انجام خدمت به حجاج افغان دریغ نورزند. " او از وزیر حج و اوقاف و مسؤولان روند حج بخاطر ایجاد تسهیلات به زایران حج ، تشکر کرد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

Leave a Reply

Your email address will not be published.

دکمه بازگشت به بالا