اخبارجهان

کمک ۳ میلیارد دالری تسلیحات امریکا به اوکراین در روز استقلال این کشور

کابل، ۲ سنبله، باختر
امریکا قصد دارد به ادامه کمک های تسلیحاتی خود به اوکراین ۳ میلیارد دالر تسلیحات نظامی دیگر برای قوای نظامی این کشور ارسال کند.
آژانس باختر به نقل از آسوشیتدپرس، مقامات امریکا اعلام کردند واشنگتن قصد دارد امروز چهارشنبه ۲ سنبله نزدیک به ۳ میلیارد دالر کمک نظامی و امنیتی دیگر به اوکراین اعطا کند.
به نوشته آسوشیتدپرس، این کمک بزرگترین کمک نظامیِ تا اکنون به اوکراین پس از آغاز عملیات نظامی روسیه است و قرار است امروز چهارشنبه هم‌ زمان با روز استقلال اوکراین، اعلام شود.
این بسته کمک نظامی و امنیتی از سرمایه مالی صندوقِ اقدام کمک امنیتی به اوکراین استفاده می ‌شود که نمایندگان کنگره از طریق آن به دولت جو بایدن اجازه داده‌ اند تا به جای تهیه سلاح و تسلیحات نظامی از بازارهای تسلیحاتی موجود از تسلیحاتی صنعتی و کارخانه یی تهیه کند.
یک مقام امریکایی که نخواسته نام و هویتش فاش شود در گفتگو با آسوشیتد پرس گفته است، تسلیحات جدید قرار نیست از نوعی باشند که قوای نظامی اوکراین پیش از این از آنها استفاده نکرده، اما حجم زیادی از این بسته کمکی متمرکز بر مهمات و اهداف بیشتر میان‌ مدت مانند دستگاه های دافع هوا است.
سید مصطفی میری

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا