اقتصاد

کار ساخت ده ها پروژه آبیاری و باغداری در شمال افغانستان تکمیل شد

کابل/ ۲۰ حوت/ باختر
وزارت زراعت آبیاری و مالداری از طریق پروژه‌ ملی باغداری و مالداری‌اش کار هشتاد وسه پروژه در زمینه‌ آبیاری و باغداری را که سال گذشته‌ میلادی در ولایت‌های شمالی آغاز کرده بود، تکمیل کرد.
این پروژه ها شامل ساخت پنجاه وسه  کشمش‌خانه‌ عصری، چهار شبکه اداره  آب، بیست حوض خاکی، سیزده حوض آبی کوچک و سه  مرکز تولید کود عضوی است.
به گفته‌ مسوولان در پروژه ملی باغداری و مالداری زون شمال این پروژه‌ها با پنجاه درصد سهم دهقانان و پنجاه درصد سهم وزارت زراعت در بلخ، جوزجان، سرپل، سمنگان و فاریاب ساخته شده است و مورد استفاده مالکان آن قرار گرفته است.
وزارت زراعت، آبیاری و مالداری با ارسال خبرنامه یی به آژانس باخترمی گوید که تا کنون از طریق پروژه ملی باغداری و مالداری‌اش، در زون شمال نزدیک به دو هزار پروژه‌ آبیاری و ساخت کشمش‌خانه‌ عصری را تکمیل کرده است که از این طریق هزاران جریب زمین آبیاری شده است و در عین حال از ساختمان کشمش‌خانه‌ها٬ ده‌ها تن کشمش با کیفیت نیز تولید شده است و به قیمت مناسب در بازارهای داخلی و خارجی فروخته شده است.
شماری از استفاده کنندگان این پروژه‌ها سپاسگزاری از این برنامه‌های پروژه‌ ملی باغداری و مالداری بر ادامه این پروژه‌ ملی و ارزنده تاکید دارند.ختم/ابوی

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

دکمه بازگشت به بالا