سیاست

احمد ضیا مسعود: قوماندانی امنیه کابل وولسوالی پغمان مانع کندنکاری بستر دریای کابل شوند

کابل باختر 6 سنبله
به تعقیب نشست قبلی با کمیسیون رفاه عامه مجلس سنا، امروزدر رابطه به جلوگیری از حفریات غیر قانونی دریای کابل در ساحهٔ ارغندیِ ولسوالی پغمان از سوی شرکت های ریگ ریشن، نشستِی به ریاست نمایندهٔ فوق‌العادهٔ رییس جمهور در امور اصلاحات و حکومتداری خوب، برگزار شد.
به اساس معلومات دفتر مطبوعاتی نماینده فوق العاده رئیس جمهور به آژانس باختر، در این نشست معین وزارت معادن و پطرولیم بیان داشت که از دو سال بدینسو کندن کاری غیرقانونی در ساحهٔ ارغندی از سوی شرکت های ریگ ریشن جریان داشته که چندین بار موضوع  به نهاد های مسوول گزارش داده شده است. و طبق قرداد با شرکت ها، حفر سطح دریا بیشتر از 4 متر مربع، ممنوع گردیده بود اما آنها تا 50 متر مربع کندن کاری را در ساحات نامبرده انجام داده اند.
احمد حارث عضو کمیسیون رفا عامه مجلس سنا گفت، صاحبان ریگ ریشن ها از سوی افراد زورمند حمایت شده و اگر جلو کار های غیر قانونی آنان گرفته نشود، ممکن است آب آشامیدنی در این ساحه به طور کلی خشک شود.
نمایندهٔ فوق‌العادهٔ رییس جمهور پس از بررسی مشکلات یاده شده به قوماندانی های امنیه ولایت کابل و ولسوالی پغمان هدایت داد تا  مانع حفریات غیر قانونی دریا در ساحهٔ ارغندیِ ولسوالی پغمان شوند و کار شرکت های ریگ ریشن الی پرکاری حفریات گذشته و بازنگری قرارداد ها، توقف داده شود.
همچنان قرار بر این شد که کمیسیون رفاه عامه مجلس سنا و وزارت معادن و پطرولیم جلسه مشترک برگزار کرده و گزارش مکمل مشکلات موجود در ساحهٔ نامبرده را ارائه کنند و به مسوولان ادارات هدایت داده شد تا موضوع را از نزدیک نظارت نموده و در هماهنگی با مسوولان نهاد های مربوط ، به شمول اداره ملی حفاظت از محیط  زیست،  تلاش های لازم را در زمینه حل مشکلات پیش آمده، انجام دهند.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

Leave a Reply

Your email address will not be published.

دکمه بازگشت به بالا