سیاست

محمد اشرف غنی رئیس‌جمهور و خانم اول کشور با تیم دختران ربات ‌ساز افغان، دیدار کردند

کابل باختر 31 سرطان
محمداشرف غنی رئیس‌جمهوری اسلامی افغانستان و خانم اول کشور، امروز با تیم دختران ربات‌ساز کشور که در مسابقات جهانی اخیر در ایالات متحدۀ امریکا مقام دوم شجاعت را کسب کرده‌اند، دیدار کردند و نان چاشت را با آنها صرف نمودند.
به اساس معلومات دفتر مطبوعاتی ریاست جمهوری به آژانس باختر، ابتدا تیم دختران ربات‌ساز در مورد فعالیت‌های ربات دست‌ساز‌ شان به رئیس‌جمهور و خانم اول کشور معلومات ارائه کردند.
رئیس‌جمهور غنی کسب این مقام را به‌رویا محبوب مسوول این‌ تیم، علی‌رضا مهربان مربی و اعضای تیم ربات‌سازان و نیز همه ‌مردم افغانستان تبریک‌گفته افزود که شما تصویر جدیدی را از افغانستان به‌جهانیان ارائه کردید.
رئیس‌جمهور علاوه کرد که دختران افغان مبتکر و با انگیزه‌اند و به‌آیندۀ کشور خود باورمند می‌باشند، شما مثال خوب تحرک با ‌همۀ متعلمین و دختران افغانستان هستید. وی دختران ربات‌ساز افغان را پیش‌تاز تکنالوژی در کشور‌ دانسته گفت که شما راه را باز نموده‌اید تا دیگران آن‌را تعقیب نمایند.
رئیس‌جمهور کشور از طرح‌های بنیادی در عرصۀ تکنالوژی و ساینس استقبال‌کرده گفت که این چنین طرح‌ها می‌تواند زمینۀ رقابت سالم تکنالوژی را فراهم‌سازد و شاگردان با استعداد در این زمینه باید تشخیص گردند.
در این دیدار، خانم اول کشور نیز کسب مقام دوم شجاعت را به‌اعضای تیم ربات‌سازان و همه‌مردم افغانستان تبریک‌گفته اضافه کرد که دختران افغان، از این حرکت‌تان درس گرفته‌اند و دستاورد‌تان موجب تحرک برای کسب دانش‌شده‌است.
در این‌دیدار، علی‌رضا مهربان مربی تیم ربات‌سازان افغان و شماری از اعضای این تیم صحبت کردند و از توجه رئیس‌جمهور و خانم اول کشور نسبت به‌جوانان به‌ویژه دختران افغان، تشکر نمودند. مربی و اعضای تیم ربات‌سازان خواهان حمایت‌های مادی و معنوی  از دولت شدند.
تیم ربات‌سازان گفتند: افتخار می‌کنیم که افغان هستیم و می‌خواهیم به ادامۀ تحصیل بپردازیم تا تجارب و دانش خود را در آینده به همه شریک نماییم.
رئیس‌جمهور و خانم اول کشور کمک‌های تشویقی را از سرمایۀ شخصی خود به هر یک از اعضای تیم ربات‌سازان اعطا کردند و نیز مقدار پول‌نقد جهت تقویت مرکز ربات‌سازان به مربی این‌تیم، تفویض شد.
در اخیر، اعضا و مربی تیم ربات‌سازان در حالی‌که رئیس‌جمهور و خانم اول کشور نیز حضور داشتند، از بعضی بخش‌های تاریخی ارگ نیز دیدار کردند. نالان

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

دکمه بازگشت به بالا